O nas

Od wielu lat dźwięk i sprawy z nim związane są naszą pasją. Interesuje nas zarówno dźwięk w wersji akustycznej jak i elektrycznej. Analogowej i cyfrowej. Odtwarzany i na żywo. Często nasz sposób postrzegania dźwięku zmienia nasz odbiór muzyki. Ale zdajemy sobie też sprawę z tego, że i muzyka potrafi zmienić odbiór dźwięku.

Początki związania z dźwiękiem twórców ZiKE Labs sięgają 1996 roku, wtedy to popełniony został pierwszy koncert w wykonaniu ZiKE Labs. Z punktu widzenia nagłośnienia było to barbarzyństwo uwłaczające sztuce, z punktu widzenia widzów i słuchaczy nie było aż tak źle – wszystkim się podobało.

03 LoRes

Z czasem pasja każdego z nas rozwijała się, umacniała, aż pokierowała nasze kroki ku tej dziedzinie wiedzy i umiejętności, pozwoliła nam związać się z szeroko rozumianym dźwiękiem na stałe. Zdobywaliśmy umiejętności praktyczne, rozszerzaliśmy swoją wiedzę teoretyczną. Przechodziliśmy przez różne stopnie zaawansowania od akustyki ludowej i wiary w magię różnych rozwiązań do stanu dzisiejszego. Nosiliśmy głośniki, zwijaliśmy kable, podawaliśmy mikrofony, słuchaliśmy pomysłów i narzekań, żeby w końcu móc zająć się kwestiami o których wcześniej tylko marzyliśmy – realizowaliśmy duże koncerty, projektowaliśmy rozbudowane systemy nagłośnieniowe na dużych imprezach, prowadziliśmy szkolenia, uczestniczyliśmy w podejmowaniu istotnych decyzji nagłośnieniowych. To daje nam satysfakcję i stanowi cel wędrówki każdego dnia. Dźwięk i nagłośnienie to formy nieskończone, wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie jest nieograniczona. Uwielbiamy stawać przed kwestiami, których nikt do tej pory nie próbował, szukać rozwiązań o których nikt nie słyszał i radzić sobie z problemami, których jeszcze nie rozumiemy. Jakkolwiek wzniośle i patetycznie by to nie brzmiało – tak właśnie jest.

Nie wiążemy się z żadną marką, żadnym producentem ani żadnymi chwytliwymi teoriami marketingowymi. Nauczyliśmy się pewnego dystansu, nauczyliśmy się doceniać każdy sprzęt, nauczyliśmy się zwracać uwagę na rzeczy naprawdę istotne. Wiemy gdzie jest początek dźwięku i gdzie jego koniec, to co się dzieje pomiędzy to kwestia naszej inwencji i technologii. Staramy się zrozumieć co dzieje się z dźwiękiem na każdym etapie jego przekazywania, od pociągnięcia smyczkiem i uderzenia młoteczkiem w strunę do łez wzruszonego słuchacza.

Tworząc nowe pomysły i rozwiązania pamiętamy o wszystkich aspektach wynalazku. Od tego ile to waży, ile zajmuje, ile kosztuje i jakie jest znakomite na prostym „a po co to?” kończąc. Nie jesteśmy skłonni podpisać się pod rozwiązaniem, którego sami byśmy nie akceptowali i nie chcielibyśmy na takim pracować.

Jako organizacja dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były najwyższej jakości (czytaj „heavy duty” i działające w każdej możliwej rzeczywistości) oraz powtarzalne. Aby wprowadzić standardy poddaliśmy się Certyfikacjom. Jesteśmy obecnie po Certyfikacji ISO 14001, oraz w trakcie Certyfikatu Jakościowego ISO 9001. Wszystko z myślą o Waszym i naszym komforcie psychicznym, czyli sprzęt ma działać na koncercie a nie w serwisie!

Certyfikat 14001 300dpi